Пам´ятка для батьків

Шановні батьки! Пам’ятайте, що ваша сім´я – найперша і найважливіша ланка виховання. Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед ви самі.  Отож:

• Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.

• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги.

Пам’ятайте: діти копіюють дії дорослих і насамперед батьків!

• Стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Молодший підліток дуже спостережливий і допитливий, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини.

Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її матері, матері – із діями батька. Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так»,

а мати – «сяк» - росте дитина як будяк!»

• Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або дочка – уже підлітки, і їм властиве критичне ставлення до ваших якостей. Тому не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на вас.

Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.

• Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами.

Пам’ятайте: тільки з повагою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.

• Вправляйтеся зі своїми дітьми в гуманних вчинках. Організовуйте їхнє життя так, щоб вони на ділі могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, хворі в сім´ї) і допомагати старшим (правильний розподіл домашніх обов’язків), щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними.

• Пам’ятайте, що, виховуючи дітей, ви виконуєте не тільки батьківський, а й громадський обов’язок.

Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини.

Памятка для батьків

Якщо:

1. Дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти.

2. Дитину висміюють, вона стає замкнутою.

3. Дитину хвалять ,вона вчиться бути вдячною.

4. Дитину підтримують , вона вчиться цінувати себе.

5. Дитина росте в докорах , вона вчиться жити з почуттям провини.

6. Дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших.

7. Дитина росте в чесності, вона вчиться бути справедливою.

8. Дитина росте в безпеці, вона вчиться вірити в людей.

9. Дитина живе у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною.

10. Дитина живе у розумінні дружелюбності, вона вчиться знаходити любов у світі.

Пам’ятка для батьків учня

Не рідше одного разу на місяць відвідуйте школу, дізнавайтесь  про успіхи та поведінку своїх дітей. Радьтеся з класним керівником, як поліпшити родинне виховання.

Пам’ятайте, що для формування характеру дитини ваш власний приклад має надзвичайно велике значення.

Дотримуйтесь єдиних вимог до дитини, всіх членів сім’ї.

Вимогливість до культури поведінки, до задоволення бажань дітей повинна стати певною традицією в сімейному вихованні дітей.

З повагою ставтеся до одиноких людей, проявляйте милосердя до тих, хто потребує підтримки та вчіть цього своїх дітей.

Будь-які заборони висловлюйте тактовно, не ображаючи дитину.

Правильно оцінюйте вчинки дітей.

Особливу увагу звертайте на розвиток у дітей любові до природи. Людина, у якої не сформовані добрі почуття до природи, не буває, як правило, доброю до людей.

Пам’ятайте, що тільки тепла, дружня атмосфера в сім’ї, уважне і турботливе ставлення її членів один до одного і до людей взагалі, цілеспрямованість впливу батьків сприяють формуванню людини, яка готова робити добрі справи для інших людей

Десять речей,

які повинні зробити батьки

першокласника 1-го вересня

1. Ваша дитина хвилюватиметься. Прикрасьте її кімнату кульками, плакатом з веселим написом.
  2. Приготуйте маленький подарунок, барвисто оформлений і покладіть поряд з її подушкою.
  3. Якщо Ви напередодні зібрали портфель, все одно ще раз зазирніть до нього разом з дитиною і покладіть ще якісь дрібні речі: комічну гумку або незвичайний олівець.
  4. Цього дня забороніть собі повчати дитину, підвищувати на неї голос. Не сердьтесь і не хмуртесь!
  5. Відкладіть усі справи, візьміть відгул. Ви повинні бути поряд, коли дитина переступить шкільний поріг.
  6. Скажіть своєму першокланику, як добре і чудово він виглядає.
  7. Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте, що їй сподобалось, що вона робила, похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть якщо це не так).
  8. Увечері організуйте святкову вечерю. Запросіть бабусь, дідусів.
  9. Не забудьте сказати дитині, як сильно Ви її любите.
  10. Лягаючи спати, дайте слово і надалі бути до житини таким лагідним, спокіним і уважним, як сьогодні.

Заповіді батькам у вихованні дитини

1.   Ніколи не виховуйте дитини в поганому настрої.

2.   Чітко   визначіть   чого   ви   хочете   від   дитини, (поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.

3.   Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.

4.   Не   показуйте   готового   рішення,   а   покажіть можливі шляхи до нього і розбирайте з дитиною його вірні й помилкові кроки до мети.

5.   Не    пропускайте    моменту,    коли    досягнуть і першого успіху.

6.   Вкажіть дитині на помилку і допоможіть щоб вона усвідомила її.

7.   Оцінюйте вчинок, а не особистість.

8.   Після зауваження обов'язково доторкніться до дитини і тим самим дайте відчути, що співчуваєте її помилці, вірите в неї, що ви хорошої думки про неї, не дивлячись на помилки.

9.  Виховання - це послідовність цілей.