Цікава математика

Математичні головоломки

• Який знак поставити?

Який знак треба поставити між записаними цифрами 2 і 3, щоб мати число більше за 2, але менше за 3?

Складність головоломки: 4.

• Розділити 10 апельсинів порівну між 12-ма особами, при умові, що різати кожний апельсин можна не більш як на 3 рівні частини.

Складність головоломки: 5.

• Скільки яєць знесуть кури?

Півтори курки за півтора дня знесуть півтора яйця. Скільки яєць знесуть 3 курки за 4 дні?

• Яка вага щуки?

Щука важить стільки, скільки важить кілограм та півщуки. Яка вага щуки?

Складність головоломки: 3.

• Пішов батько з чотирма синами в ліс

Пішов батько з чотирма синами в ліс по ягоди. Батько знайшов 45 ягід тоді, коли жодний з його синів, не знайшов жодної ягоди. Роздав батько всі зібрані ним ягоди дітям і всі знову розійшлися по лісу. Коли зібралися йти додому, виявилося, що один із синів знайшов ще стільки ягід, скільки одержав від батька, другий знайшов 2 ягоди, третій дві з'їв, а четвертий, не знайшовши жодної, з'їв половину того, що одержав від батька, після чого виявилося, що в усіх ягід стало порівну. Скільки ягід дав батько кожному з синів?

• Череда

У пастуха, який вів 70 биків, запитали: "Яку частину биків своєї численної череди ти ведеш?" Він відповів: "Я веду дві третини від третини худоби". Скільки биків було у всій череді?

• Мавпи в гаї

На дві партії розбившись,
    Мавпи бавились в гаї.
    Частка восьма їх в квадраті
    Забавлялася, стрибала.
    Криком радісним дванадцять
    Тихе світло дня вітали.
    А тепер скажи, юначе,
    Скільки мавп було у гаї?

• З Бахшалійського рукопису

З чотирьох жертвувателів другий дав вдвічі більше, ніж перший, третій – втроє більше, ніж другий, четвертий – вчетверо більше, ніж третій, а всі разом дали 132. Скільки дав перший?

Складність головоломки: 5.

• Яка вартість барана?

Кілька чоловік разом купують барана. Якщо кожний внесе по 5 монет, то не вистачить до вартості барана 45. Якщо кожний внесе по 7, то не вистачить 3. Скільки людей і яка вартість барана?

• Собака та кролик

Собака женеться за кроликом, який знаходиться в 150 футах від неї. Вона робить стрибок на 9 футів щоразу, коли кролик стрибає на 7 футів. Скільки стрибків має зробити собака, щоб наздогнати кролика?

Головоломки-малюнки

• Скільки кубів зображено на малюнку?

Мова йде про фактичну кількість кубів, які необхідні для побудови фігури, що на малюнку.

Скільки кубів зображено на малюнку?

Скільки прямокутників зображено на малюнку

Скільки трикутників є на малюнку?

• Як виглядатиме піраміда згори?

Перевірте свій інтелект. Як виглядатиме піраміда, якщо на неї дивитись згори?

Як виглядатиме піраміда згори?

Яка частина квадрата зафарбована?

• Яку фігуру слід вилучити?

Яку фігуру з поданих нижче слід вилучити? Вона не така як інші три.

Загадки на логіку для учнів 5 - 8 класів

1. Летіли гуси, а назустріч один: "Добридень, сто гусей!- каже. "нас не сто, а щоб було сто, треба ще стільки, та півстільки, та чверть стільки і ще ти, то аж тоді буде сто". Скільки було гусей?

2. Яке хлоп'яче ім'я можно однаково читати з обох боків, вперед і назворот?

3. Коли людина в кімнаті буває без голови?

4. Що спершу треба зробити, лягаючи спати?

5. У млині було вісім мішків, на кожному мішку сиділо по дві миші, прийшов мельник з котом, скільки тепер стало ніг?

6. На дереві сиділа зграйка горобців, стрілець вистрилів - один упав. Скільки залишилось горобців?

7. В яку бочку не можна налити води?

8. Серед горба осел, з одногу боку горба вогонь горить, з другого ліс густий, з третього глибоке озеро. Лісом піти - осел роги поламає, вогнем - згорить, через озеро - не вміє плавати, утопиться. Куди ослові пройти?

9. Одного батька і одної матері дитина, а нікому з них не син.

10. Коли дурень розумний?

11. Ішло дві матері і дві дочки. Знайшли три яблука і поділились. Кожній дісталось по одному. Як так вийшло?

12. Хто найчастіше оглядається?

13. Летів гурт голубів, і стояли дуби; як сядуть по два - один дуб гуляє, як сядуть по одному - то дуба не вистачає. Скільки було голубів і дубів?

14. Який острів каже, що він одяг?

15. Сорок п'ят і сорок п'ят - скільки буде?

16. Що стоїть посередині Полтави?

17. Якщо машина їде, яке в неї колесо не крутиться?

18. Від чого у качки ноги червоні?

19. Що дістане зубами потилицю?

20. Де вода стоїть стовпом?

21. Яке море не має води?

22. Якою косою не можна косити?

23.Складіть ввіршика з шести літер.

24. Чи можливо, щоб одна та одна було одинадцять?

25. Чоловік їде у вагоні і йому сниться, що він сидить на підлозі, а дошки летять у безодню. Чоловік лишився на одній дошці, що йому треба зробити, аби не впасти.

26. Жило триста котів і один чоловік. Скільки було там ніг?

27. Що тепліше за одного кожуха?

28. Хто показує кожному його обличчя, бо не має власного?

29. Як написати " м'ясо без кісток", щоб було чотири букви?

30. На небі одна, на землі немає, у баби дві, у дівки нема.

31. Що важче: пуд пір'я чи пуд заліза?

32. Без чого хату не можна збудувати?

33. Клои ми дивимось на цифру "два", а кажемо "десять"?

Відгадки: 1. Тридцять шість. 2. Пилип. 3. Коли виставить голову у вікно. 4. Сісти. 5. Дві ноги мельника. 6. Один, той, що впав. 7. У повну. 8. Лісом, бо в нього ріг нема. 9. Дочка. 10. Як мовчить. 11. Ішли бабуся, дочка, онука. 12. Злодій. 13. Чотири голуби і три дуби. 14. Ямайка. 15. Вісемдесят п'ят. 16. Літера "Т". 17. Запасне. 18. Від колін. 19. Гребінець. 20. У склянці, у пляшці. 21.Те, що на географічній карті. 22. Дівочою. 23. Віршик. 24. Як написати одну коло одної. 25. Прокинутись. 26. Дві, бо у кота - лапи. 27. Два кожухи. 28. Дзеркало. 29. Язик. 30. Літера "Б". 31. Однаково. 32. Без стуку. 33. Коли годинникова стрілка показує десять хвилин.